تاریخچه یو پی وی سی (u.PVC)

یو پی وی سی ماده ای متشکل از مشتقات اصلی نفت خام و نمک طعام (کلرید سدیم) است و  مخفف کلمات Unplasticicized Poly vinyl CHLORIDE می باشد که در اولیل دهه ۱۹۶۰ در آلمان ساخته شده است، با وجود این حرکت بعدی در توسعه یو پی وی سی برای این صنعت مشکلاتی را ایجاد نمود .

 

romano-upvc-500-2

یو پی وی سی ماده ای متشکل از مشتقات اصلی نفت خام و نمک طعام (کلرید سدیم) است و  مخفف کلمات Unplasticicized Poly vinyl CHLORIDE می باشد که در اولیل دهه ۱۹۶۰ در آلمان ساخته شده است، با وجود این حرکت بعدی در توسعه یو پی وی سی برای این صنعت مشکلاتب را ایجاد نمود .به عنوان مثال عوامل نرم کننده که برای ایجاد انعطاف پذیری در دمای پائین به آن اضافه می شد از پی وی سی خارج می گردید و ماده خاص  را بوجود می آورد که برطرف کننده نیاز نبود. و به علت تولید اقتصادی و سهولت بکار گیری آن نسبت به پنجره های چوبی و فلزی جای خود را در بازار بطور کامل باز کرده و تبدیل به متریال غالب در صنعت ساختمان گردید. درجه مقاومت بالای پنجره های یو پی وس سی upvc در شرایط آب و هوایی مختلف و سخت و همچنین قابلیت بازیافت این محصول میزان استفاده از درب و پنجره های یو پی وی سی را روز افزون کرده است

romano-upvc-500

ر ایران این صنعت در سال ۱۳۵۵ در سمنان راه اندازی شدکه به دلیل وقوع انقلاب تا سال ۱۳۶۵ خط تولید پروفیل و مونتاژ پنجره راه اندازی نگردید اما همگام با پیشرفت تکنولوژی و همچنین گران شدن انرژی و تحول در هنر طراحی و معماری و بالا رفتن سطح انتظارات بشر در مورد ویژگی های درب و پنجره یو پی وی سی به عنوان یکی از پلیمر های سخت و غیر قابل اشتعال جایگاه خود را در صنعت در و پنجره ایجاد نموده است و در سال ۱۳۸۲ برای اولین بار تولید پروفیل ایرانی آغاز و به تدریج به بهترین گزینه برای این صنعت تبدیل شده است پی وی سی ترکیبی است از مشتقات نفت خام و گاز کلر که طی فرایند پلیمریزاسیون تولید می شود اصلی ترین ماده تشکیل دهنده پروفیل پلی وینیل کلرایداست این ماده حدود ۸۰ درصد ترکیب آمیزه اولیه تولید پروفیل یو پی وی سی را تشکیل میدهد علاوه بر این مواد افزودنی دیگری نیز جهت ایجاد خواص مورد نیاز به ترکیب اضافه می شود که عدموجود آنها یا تغییر میزان بکار رفته در فرمالاسیون میتواند محصول نهایی ساخته شده را به شدت تحت تاثیر قرار دهد .

درباره ی Romano u.PVC

گروه صنعتی رومانو با هدف گسترش و توسعه کیفیت صنعت ساختمان در سال 1392 آغاز به کار کرد. ما در ابتدای فعالیت خود موفق به کسب نمایندگی تولید درب و پنجره با پروفیل ویستابست شدیم.افتخار ما فروش اقلام و کالاهای با کیفیت و مرغوب صنعت UPVC از قبیل:انواع درب و پنجره ،فروش پروفیل های درب و پنجره، یراق آلات، ماشین آلات مونتاژ درب و پنجره، انواع چسب سیلیکون و پیچ است. امیدواریم که بتوانیم سهمی هرچند کوچک در راستای ارتقای صنعت ساختمان کشورمان داشته باشیم.

یک دیدگاه

  1. بسیار عالی ممنون از مطالب خوبتان .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


× هفت = 49